Oprawy dla dzieci

Wybór odpowiednich okularów dla dziecka nie jest prosty.

Powszechnie uważa się, że dziecko nie ma sprecyzowanych oczekiwań co do wyglądu oprawek i często rodzice dokonują wyboru za dziecko. Nic bardziej mylnego. Wybór opraw (zwłaszcza pierwszych) może być dla dziecka fajną przygodą, jeśli pozwolimy mu aktywnie w tym uczestniczyć. Ulubiony kolor, czy bohater z kreskówki z pewnością pomogą polubić okulary i przekonać się do nich. Gust dziecka i jego zdanie (Państwa również) są dla nas bardzo ważne.
Mamy za sobą wizytę w gabinecie lekarskim i szczypiące krople, teraz czas na odrobinę przyjemności :)


Fotolia_163398157_XS.jpg

Wygląd ma znaczenie

Towarzyszymy dzieciom na każdym etapie rozwoju. Wiemy, że wraz z wiekiem rośnie aktywność dzieci, kształtuje się ich gust i rosną wymagania.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, posiadamy ogromny wybór opraw dla dzieci. Kilkaset kolorowych modeli z najmodniejszymi wzorami, postaciami z bajek, bohaterami i idolami z kreskówek czekają na Wasze pociechy. Mali strażacy i piraci, gwiazdy i księżniczki – wszyscy znajdą coś dla siebie.
Ładne i ciekawe okulary na nosie nie muszą być powodem do wstydu, czy docinków ze strony rówieśników. Czasy się zmieniły. Dzisiaj dzieciaki chcą nosić okulary.

 

Jakość i funkcjonalność

Oprawy wybierane dla dzieci powinny być bardzo dobrej jakości i solidnie wykonane. Dziecko na pewno nie będzie dbało o okulary tak jak dorosła osoba, więc dziecięce oprawy będą narażone na niszczenie i większą ilość urazów. Tanie, kiepskiej jakości oprawy bardzo szybko ulegną zniszczeniu lub deformacji, co spowoduje konieczność naprawy lub zakupu nowych.
Ważne, by wybrać oprawę dostosowaną do temperamentu dziecka. Dla tych aktywnych i małych łobuziaków warto zastanowić się nad rozwiązaniami „wybaczającymi błędy”. Będą to okulary bardziej elastyczne, z wyginanymi zawiasami lub z możliwością mocowania gumki. Dla tych spokojniejszych też coś znajdziemy :)

  

Wygoda

Okulary wygodne muszą dobrze leżeć. Nawet najpiękniejsza oprawa może okazać się nieodpowiednia. Dlatego przy wyborze warto zdać się na nas. Oprawa powinna dobrze przylegać, nie być zbyt ciężka, ładnie opierać się na nosie i za uszami. Nie być ani za mała, ani za duża. Oczywiście większość materiałów umożliwia dodatkowe dopasowanie, zagięcie i ewentualne skrócenie zauszników, mamy więc spore pole manewru. Dobrze dopasowane okulary pozwalają o sobie zapomnieć. Nie przeszkadzają, nie zsuwają się z nosa i nie denerwują małych użytkowników.

Okulary nie muszą ograniczać

Wykonujemy solidne okulary sportowe oraz specjalnie przeznaczone dla dzieci niepełnosprawnych, o zwiększonej trwałości. Pomożemy Państwu w doborze odpowiednich okularów sportowych w zależności od charakterystyki uprawianego sportu, wady wzroku dziecka, wieku i indywidualnych potrzeb. W ofercie posiadamy również okulary pływackie i gogle narciarskie z korekcją.

W swojej ofercie posiadamy oprawy okularowe następujących marek:

Miraflex, Fisher-Price, Barbie, Disney Princess, Spiderman, Avengers, Hello Kitty, Nike, Humphrey's, Hot-Wheels, Transformers, Naf-Naf, Lulu Castagnete, Titeuf, Ray-Ban, Vogue, Eschenbach, Progear Eyeguard, Leader, Sziols, Reis's i wiele innych.

Warto, aby rodzice przed zakupem okularów zainteresowali się nie tylko oprawami, ale również soczewkami okularowymi. Należy pamiętać, że odpowiednia soczewka okularowa jest znacznie ważniejsza od oprawy. Więcej o tym w dziale szkła okularowe.